Zarząd Stowarzyszenia Hodowców Rasowych Psów i Kotów składa serdeczne podziękowania dla p. Ewy Godlewskiej ( wspaniałej działaczki charytatywnej o wielkim sercu ), p. Małgorzaty Wójcik ( Komitet Społeczny Nowy Dwór Mazowiecki ), p. Anety Bryły ( Stowarzyszenie Bona Fide ) oraz  hodowli  OPAL*PL  za zaangażowanie w spełnieniu marzenia Kacperka o kotce brytyjskiej krótkowłosej.

 

 

 

Kacperek przed wyjazdem do Kliniki w Niemczech, osobiście spośród piątki kociąt wybrał swoją przyszłą przyjaciółkę. Myśl o oczekującej na jego powrót z Kolonii kotce, zminimalizowała czas i przeżycia podczas jego leczenia. 21.03.2019 r. Kacperek otrzymał swoją wymarzoną koteczkę Melbę, która nie odstępuje go na krok. Jest wspaniałą, troskliwą i oddaną mu przyjaciółką. Życzymy Wam samych radosnych chwil, a Kacperkowi zdrówka.

 

                                                                        Zarząd SHRPIK 

 

 

Każdy oryginalny dokument wystawiony przez SHRPIK posiada:

1. hologram
2. suchą pieczęć - wytłoczoną w lewym dolnym rogu dokumentu
3. znak wodny
4. dokument ma kolor ecru - kremowy

5. pieczęć i podpis specjalisty ds dokumentacji hodowlanej na prawej dolnej części strony

6.pieczęć prostokątna niebieska stowarzyszenia po prawej dolnej stronieNabywca w dniu odbioru/zakupu zwierzęcia powinien otrzymać od hodowcy

1. dokument potwierdzający jego pochodzenie
    - metrykę lub rodowód
    - ew. KW
2. książeczkę zdrowia z wpisanymi odrobaczeniami i szczepieniami.
    - wklejki szczepionek
    - pieczątka lekarza weterynarii
3. obligatoryjnie umowę kupna/sprzedaży


Jeśli hodowca nie posiada metryki, rodowodu lub KW dla oferowanego zwierzęcia, zachodzi uzasadnione podejrzenie o oszustwo.

W pojedyńczych przypadkach dokument może być nie przekazany przez SHRPIK do hodowcy - prosimy o kontakt w celu rozwiania wątpliwości.